Bezpečnostní sprchy

Bezpečnostní sprcha je nezbytná při práci s nebezpečnými látkami, protože tyto látky s sebou nesou rizika. S bezpečnostní sprchou v blízkosti lze zabránit nepříjemným následkům plynoucím z kalamity nebo je omezit. Bezpečnostní sprcha Nedelko vyniká snadným použitím, odolností a spolehlivostí. Ideální pro průmyslové aplikace.

Všechny kategorie

Typy bezpečnostních sprch Bezpečnostní sprcha je bezpečnostní zařízení pro zaměstnance nebo osoby, které přišly do styku s chemickými, žíravými, hořlavými nebo toxickými látkami, které jsou zdraví škodlivé. Když hovoříme o bezpečnostní sprše, můžeme rozlišovat mezi sprchou proti stříkající vodě, která je vhodná pro celé tělo, jako je například cisternová sprcha nebo termální nouzová sprcha, a oční sprchou, která je speciálně vyrobena pro čištění očí. Existuje také obličejová sprcha, která dokáže opláchnout celý obličej najednou, a stlačovací sprcha. Jedná se o ruční sprchu s flexibilní hadicí, kterou lze díky jejím malým rozměrům použít na mnoha různých místech. řada bezpečnostních sprchCisternová sprcha je široce používána v chemickém a petrochemickém průmyslu, v lodní dopravě, na moři a ve zpracovatelském průmyslu a zaručuje maximální bezpečnost. Cisternová sprcha má velkou zásobní nádrž, která zajišťuje, že v případě nouze je vždy k dispozici dostatek vody. Vzhledem k tomu, že v případě nouze není zapotřebí žádné další připojení nebo elektřina zvenčí, není možné, aby cisternová sprcha nedodávala vodu.

Pokud je třeba ohřívat vodu z bezpečnostní sprchy přímo na místě použití a není možné instalovat nádržkovou sprchu, je zde termo nouzová sprcha. Vestavěný bojler ohřívá vodu přímo na místě. Tím se zvyšuje bezpečnost v případě nouze a je zajištěno, že nemůže dojít k podchlazení. Termo nouzová sprcha je ideální v oblastech, kde mohou teploty klesat kolem bodu mrazu. Patnáctiminutové spláchnutí vodou o teplotě kolem 20 stupňů není pro termo nouzovou sprchu žádný problém ani v chladných podmínkách. Oční sprcha je ideální pro rychlé a bezpečné vypláchnutí očí v nouzové situaci. Oční sprchu lze připojit k přívodu vody, takže voda je vždy k dispozici. Pro venkovní použití je k dispozici také oční sprcha bez mrazu, takže ohřátá voda je vždy k dispozici. Pokyny pro bezpečnostní sprchuPředevším by měla být bezpečnostní sprcha umístěna na snadno přístupném místě. Měla by být na stejné pracovní úrovni, jako je místo, kde se práce provádí, a neměla by být v uličce, ve dveřích nebo na únikové cestě. Bezpečnostní sprcha by také měla být dostupná do 10 sekund nebo do 30 metrů chůze. Prostor, kde je umístěna bezpečnostní sprcha, by měl být vždy dobře osvětlen a měl by být opatřen univerzálním označením ve formě piktogramu. Bezpečnostní sprcha by měla vždy poskytovat čistou tekoucí vodu po dobu nejméně 15 po sobě jdoucích minut. Také sprchová hlavice by měla být nastavena tak, aby smáčela celé tělo, aby se škodlivé látky opláchly všude. Během těchto 15 minut by bezpečnostní sprcha měla být schopna vyprodukovat alespoň 80 litrů vody za minutu. Oční sprcha alespoň šest litrů za minutu. Zde je důležité, aby byl tlak vody nastaven tak, aby proudy vody nemohly poškodit oči. Všechny bezpečnostní sprchy Nedelko splňují všechny stanovené směrnice, například NEN-EN 15154-3 a DIN 12899-3:2009. Chcete získat více informací? Pak nás kontaktujte.

Osobní rada od odborníka?

Produktoví specialisté společnosti Nedelko disponují rozsáhlými technickými znalostmi a jsou vám připraveni poskytnout profesionální poradenství.

Bezpečnostní produkty od Nedelka

Vysoká kvalita

Ve všem, co děláme, je pro nás kvalita nejvyšší prioritou. A to ne jen včera, ale už po dobu 65 let!

Uživatelsky přívětivé

Naše výrobky přispívají k efektivnějším a bezpečnějším pracovním procesům našich zákazníků. Pokud třeba, mohou Vám odborní specialisté poskytnout školení na  produkty, které Vám zajímají.

Spolehlivý a robustní

Naše spolehlivost je v našich kvalitních produktech a znalých odbornících, kteří vynaloží veškeré úsilí na vyřešení Vašeho problému.

Dle platných norem

Nedelko znamená kvalitu a spolehlivost. Proto považujeme za důležité, aby všechny naše výrobky byly v souladu s platnými právními předpisy a normami.

Přihlaste se k odběru Přihlaste se k odběru našich novinek

Sledujte aktuální informace o akcích a trendech