Bezpečnostní piktogramy

Bezpečnostní piktogramy společnosti Brady poskytují jasné značení. To pozitivně přispívá k bezpečnosti na pracovišti. Sortiment se skládá z piktogramů a bezpečnostních značek a je v souladu s platnou normou NEN-EN-ISO 7010. Piktogramy jsou k dispozici v různých velikostech, provedeních a materiálech. I v náročných podmínkách jsou i po letech dobře čitelné a barevně stálé. V případě potřeby lze značky vyrobit na některé ze speciálních tiskáren štítků.

Všechny kategorie

Funkční bezpečnostní piktogram Bezpečnostní piktogramy zobrazují velmi důležité informace. Díky snadno rozpoznatelným jasným barvám a zřetelným tvarům každý na první pohled vidí, jaké sdělení chce bezpečnostní piktogram předat. Právě proto, že bezpečnostní piktogramy toho tolik řeknou beze slov a jsou mezinárodně interpretovatelné, nelze si bez nich naši společnost představit. Protože se s nimi setkáte nejen na všech veřejných místech, ale také například uvnitř kanceláří a na staveništích.Barvy a významy bezpečnostních piktogramůVšechny různé bezpečnostní piktogramy jsou vyrobeny podle mezinárodně stanovených zásad. Promyšlená kombinace barev a tvarů dává značce jednostranný význam. Rozlišujeme následující barvy a tvary:Piktogram zákazu. Tento bezpečnostní piktogram je označen bílou značkou s červeným kruhem, často s červeným pruhem. piktogram zákazu. Tento bezpečnostní piktogram je modrý a kulatý. výstražný piktogram. Žlutý trojúhelník označuje nebezpečí. piktogram záchrany a evakuace. Tento bezpečnostní piktogram je označen zeleným čtvercem nebo obdélníkem. piktogram hašení požáru. Tento piktogram je obvykle čtvercový a jasně červený. piktogram nebezpečných materiálů. Tento bezpečnostní piktogram je často vyznačen bílou značkou s červeným kosočtvercem.

Symboly význam ještě více konkretizují. Například zákazový piktogram s červenou čarou bez symbolu označuje obecný zákaz, ale pokud přidáte symbol cigarety, stane se z něj bezpečnostní piktogram zákaz kouření. Viditelnost bezpečnostního piktogramuDůležitá je nejen kombinace barvy, tvaru a symbolu, ale také umístění bezpečnostních piktogramů. Je to proto, že tyto značky sdělují určitá rizika nebo dávají pokyny přesně tam, kde jsou potřeba. Pokud si bezpečnostního piktogramu všimneme příliš pozdě nebo pokud je umístěn tam, kde není relevantní, zcela se míjí svým účelem. Kromě toho je zásadní dobrá viditelnost. Norma ISO 3864 používá vzorec pro výpočet minimálních rozměrů bezpečnostního piktogramu, aby byl vždy čitelný. Kromě toho je třeba brát ohled na průnik světla. Koneckonců bezpečnostní piktogramy pro únikové cesty, záchranné prostředky a hasicí prostředky musí zůstat dobře viditelné i při nedostatku světla. Bezpečnostní piktogram materiáluSprávné bezpečnostní označení zaručuje bezpečnost při práci nebo na veřejných prostranstvích. Ať už venku nebo uvnitř, v chladu nebo horku. Aby bylo možné poskytnout nejlepší možné řešení pro vaše místo, může společnost Nedelko nabídnout bezpečnostní piktogramy na různých materiálech. Například samolepicí přelaminovaný polyester, piktogramy na polypropylenové desce, robustním hliníku nebo fotoluminiscenčních materiálech.

Osobní rada od odborníka?

Produktoví specialisté společnosti Nedelko disponují rozsáhlými technickými znalostmi a jsou vám připraveni poskytnout profesionální poradenství.

Bezpečnostní produkty od Nedelka

Vysoká kvalita

Ve všem, co děláme, je pro nás kvalita nejvyšší prioritou. A to ne jen včera, ale už po dobu 65 let!

Uživatelsky přívětivé

Naše výrobky přispívají k efektivnějším a bezpečnějším pracovním procesům našich zákazníků. Pokud třeba, mohou Vám odborní specialisté poskytnout školení na  produkty, které Vám zajímají.

Spolehlivý a robustní

Naše spolehlivost je v našich kvalitních produktech a znalých odbornících, kteří vynaloží veškeré úsilí na vyřešení Vašeho problému.

Dle platných norem

Nedelko znamená kvalitu a spolehlivost. Proto považujeme za důležité, aby všechny naše výrobky byly v souladu s platnými právními předpisy a normami.

Přihlaste se k odběru Přihlaste se k odběru našich novinek

Sledujte aktuální informace o akcích a trendech