Montážní pásky

Široký sortiment montážních pásek BAND-IT® se skládá z řady velmi pevných pásek z nerezové oceli, které mimo jiné nabízejí vynikající odolnost vůči oxidaci a povětrnostním vlivům. Díky možnosti výběru různých typů nerezové oceli a možnosti volby mezi potaženou a nepotaženou páskou (platí však pouze pro nerezovou ocel 316 a montážní pásky All Purpose) lze pro každou aplikaci najít tu správnou montážní pásku. Spolu s bohatým příslušenstvím, jako jsou upevňovací prvky a (šroubové) svorky, ušetříte při montáži čas, peníze i námahu.

Použití montážní páskyMontážní páska je multifunkční a je nepostradatelná pro každého instalatéra. Používá se především k zavěšování kanalizačních trubek, vzduchovodů a topných potrubí, ale v praxi se využívá v mnoha situacích. Montážní pásku lze na libovolném místě stříhat na míru, je ohýbatelná a lze ji okamžitě použít. Připevněte ji pomocí šroubu, hřebíku, vrutu nebo kotvy do zdi a těšte se z okamžitého výsledku.rozdíly nerez 201, nerez 304 a nerez 316Montážní páska BAND-IT® je k dispozici v provedení nerez 201, nerez 304 a nerez 316. RVS 201 je relativně levné řešení nerezové oceli a obsahuje přibližně 17 % chromu a 5 % niklu. Tato slitina může rychle oxidovat, ale nerezaví. Montážní páska z nerezové oceli 201 je ideální pro použití v interiéru. Pro venkovní použití se častěji volí vyšší slitina, konkrétně RVS 304 a RVS 316.

RVS AISI 304 se také nazývá slitina 18/8 (18 % chromu a 8 % niklu). Slitina RVS 304 poskytuje dobrou pevnost v poměru k dobré tvařitelnosti materiálu, takže je vhodná pro mnoho vnitřních i venkovních aplikací. RVS 304 je poněkud citlivá na chloridy a kyseliny, které mohou způsobit (lokální) korozi. Proto nemusí být nerezová ocel AISI 304 vhodná pro extrémnější prostředí, jako je mořská voda a pobřežní oblasti. Pro jakékoli jiné vnitřní nebo venkovní použití lze použít montážní pásku RVS 304. RVS AISI 316 obsahuje kromě 16 % chromu a 10 % niklu také 2 % molybdenu. Díky vysokému podílu niklu a přídavku molybdenu je AISI 316 odolnější vůči chloridům a korozi. Proto pro agresivní aplikace, jako jsou vodní a pobřežní oblasti, na rušné silnici, v blízkosti průmyslu nebo laboratoří, používejte montážní pásku z nerezové oceli 316.

Osobní rada od odborníka?

Instalační materál od Nedelka

Široká nabídka

Široký sortiment více než 50 000 produktů. Nedelko nabízí širokou nabídku produktů, které mohou být také přizpůsobeny Vašim specifickým požadavkům.

Naši odborníci

Máme zkušené odborníky, kteří mají vždy aktuální znalosti nejnovějšího vývoje v oboru.

Skladové zásoby

V našem distribučním centru máme k dispozici velké množství produktů. Tyto výrobky Vám tedy mohou být obratem doručeny!

Naše cena

Díky tomu, že nakupujeme naše výrobky hromadně, můžeme Vám nabídnout ty nejlepší ceny.

Přihlaste se k odběru Přihlaste se k odběru našich novinek

Sledujte aktuální informace o akcích a trendech