Izolační materiál

Izolační materiál se používá k izolaci a ochraně kabelů, hadic a potrubí. V různých pracovních prostředích je někdy třeba izolovat potrubí nebo chránit zaměstnance před horkými či studenými součástmi strojů. Izolační materiál Nedelko značek Elematic a Pro-Install zajišťuje dobrou ochranu, a tím i bezpečnost na pracovišti.

Izolační materiál

Proč izolovat? Při práci s elektřinou jsou velmi důležité dvě věci: bezpečnost a spolehlivost. Materiály vyrobené pro kabely by proto měly mít alespoň tyto dvě vlastnosti. Pokud je vnitřek kabelu odkrytý, je nutné jej co nejdříve uzavřít, tj. izolovat. Tím se zabrání poškození, zkratu nebo ještě něčemu horšímu. Aby bylo možné kabely, hadice nebo trubky izolovat, musí izolace splňovat vynikající mechanické vlastnosti a izolační materiál musí zajistit minimální ztráty elektrické energie. Izolační trubkyIzolační trubky od společnosti Pro-Install jsou vyrobeny z vysoce kvalitního PVC a poskytují správnou tepelnou izolaci a ochranu kabelů, vedení, hadic, spojek a dalších součástí. Používají se také především v kabelových svazcích. Dutinky jsou k dispozici v černé a žlutozelené barvě a jsou k dispozici v různých velikostech. Pro každou aplikaci tak lze najít ten správný izolační návlek.

Pokud nehledáte izolační návlek z PVC, použijte ochranný návlek od společnosti Elematic. Jedná se o tkaný polyesterový rukávec, který lze použít pro mechanickou ochranu a svazkování kabelů a vodičů. Ochranný rukávec je natahovací, takže se dokonale přizpůsobí různým součástem. Materiál se třepí minimálně, takže jej použijte v kombinaci s některou z našich smršťovacích bužírek pro dokonalý povrch. Izolační páskaPVC izolační páska značky Elematic má vysokou izolační schopnost (600 V), nabízí dobrou mechanickou ochranu a vyznačuje se pružností materiálu. Je samozhášivá a snadno se aplikuje. Páska má vysokou odolnost proti oděru a dobrou odolnost vůči kyselinám, zásadám a (velmi) proměnlivým povětrnostním podmínkám. Je ideální pro použití v občanských a průmyslových zařízeních, například ve stavebnictví.

Osobní rada od specialisty?

PVC izolační pouzdro naší privátní etikety Pro-Install se používá především v kabelových svazcích. PVC izolační páska značky Elematic má vysokou izolační schopnost (600 V), nabízí dobrou mechanickou ochranu a vyznačuje se pružností materiálu.

Instalační materál od Nedelka

Široká nabídka

Široký sortiment více než 50 000 produktů. Nedelko nabízí širokou nabídku produktů, které mohou být také přizpůsobeny Vašim specifickým požadavkům.

Naši odborníci

Máme zkušené odborníky, kteří mají vždy aktuální znalosti nejnovějšího vývoje v oboru.

Skladové zásoby

V našem distribučním centru máme k dispozici velké množství produktů. Tyto výrobky Vám tedy mohou být obratem doručeny!

Naše cena

Díky tomu, že nakupujeme naše výrobky hromadně, můžeme Vám nabídnout ty nejlepší ceny.

Přihlaste se k odběru Přihlaste se k odběru našich novinek

Sledujte aktuální informace o akcích a trendech